top of page
Parodos
230519  RECEPTION Traku Voke Dvaras  LT - update 240426 VERSION 2.jpg

Ludo Segers

ŠVIESOJE KARTAIS MATOME

2024 05 19 – 2024 06 16

 

Parodos atidarymas gegužės 19 d. 13 val.
 

Atidarymo programa:
13:00 val. - parodos atidarymas
13:20 val. - Chris Ruebens Guitar - Save it for a Rainy Day
13:30 val. - Ekskursija po parodą su jos autoriumi

 

Ši fotografijų paroda kviečia žiūrovus tyrinėti šviesos atskleidžiamą pasaulį. Kuratorius ir vizualiųjų menų profesorius Ianas Damerellas meta mums iššūkį pamatyti už kalbos apribojimų ir iš tikrųjų suvokti mus supantį pasaulį. Parodoje pristatomi unikalūs Ludo Segers kraštovaizdžiai - tiek vietiniai, tiek pasauliniai - kartu su užburiančiais portretais ir kinematografiškomis kompozicijomis. Kai kuriose nuotraukose, pavyzdžiui, "Netoli Trakų", užfiksuota paprastumo esmė, o kitos kviečia giliau patyrinėti.

 

Šios fotografijos svyruoja nuo aiškių pareiškimų iki mįslingų tyrinėjimų. Profesorius Damerell klausia: ar nuotraukos pačios diktuoja savo pasakojimą, ar mes patys konstruojame savo prasmę? Ši "pilkoji zona" skatina asmeninius apmąstymus ir kūrybinį mąstymą. Parodoje užsimenama apie fotografijos ateitį: tyrinėjama žiūrovo psichikos ir paties vaizdo sąveika. Kai kuriuose darbuose pasineriama į siurrealistinį pasaulį, atkartojant psichoanalizės įtaką ir leidžiantis į pasąmonės gelmes.

 

LUDO SEGERS
Įspūdingos Ludo Segers fotografijos peržengia žanrų ribas. Jo kraštovaizdžiai minimalistiniai ir sugestyvūs, dažnai primenantys teatralizuotas žmonių bendravimo scenas. Šviesa ir spalvos atlieka lemiamą vaidmenį, įprastus dalykus paversdamos kontempliatyviais. Segers žaismingas humoras atsiskleidžia jo natiurmortuose, kuriuose kasdieniai daiktai tampa portretais. Tačiau jo portretai yra labai žmogiški, juose užfiksuota ne tik išvaizda, bet ir vidinis subjektų gyvenimas.

 

Veronique Lejeune jį apibūdino kaip "fotografą filosofą", tačiau Ludo jo kūryba neapsiriboja vien dokumentavimu. Jo nuotraukoms būdinga tai, ką Gaëtan Picard apibūdino kaip "L'admirable tremblement du temps" (žavus laiko drebėjimas), kuris byloja apie gilesnius pasakojimus ir emocijas.

 

Jaunystėje Ludo susidomėjo fotografija, o vidurinėje mokykloje daug dėmesio skyręs grafikai, tipografijai ir menams (įskaitant muziką ir teatrą) paskatino jo susižavėjimą vizualiniu pasakojimu. Būdamas 17-os metų, jis pradėjo tyrinėti vizualinius horizontus su paprastu rankiniu fotoaparatu. Mokytojų paskatintas jis pradėjo dirbti vietos laikraštyje fotožurnalistu ne visą darbo dieną.

 

Dabar jo nuotraukų galima pamatyti galerijose, leidiniuose, muziejuose ir kolekcijose visame pasaulyje. Jo akademinis išsilavinimas atspindi jo visapusišką požiūrį: Konkordijos universitete Monrealyje jis įgijo dvigubą bakalauro ir magistro laipsnį. 2017 m. jo talentas buvo dar kartą įvertintas - jis buvo pakviestas vadovauti MoMA kursui "Seeing Through Photographs".

 

Parodą remia Flandrijos vyriausybės atstovas Belgijos pirmininkavimo ES metu.

Untitled-1 [Recovered]-01.png

Karolina Ūla Valentaitė

LAUKINIS ŠVELNUMAS

2024 04 20– 2024 06 30

 

Parodos atidarymas balandžio 20 d. 15 val.
 

Parodoje lankytojai turės galimybę pasinerti į menininkės kuriamą, mistika ir magija pulsuojantį pasaulį. 

 

Atidarymo renginyje savo tekstus parodos tema skaitys parodos autorė Karolina Ūla Valentaitė bei rašytojai Virginija Kulvinskaitė, Ramūnas Liutkevičius, Patricija Gudeikaitė, Eglė Frank, Kristina Tamulevičiūtė, Aušra Kaziliūnaitė, Kerry Shawn Keys ir Eglė Murauskaitė. Renginio dalyvių laukia ir kitos malonios staigmenos – su parodos autore skirtinguose projektuose bendradarbiaujančių menininkų autoriniai pasirodymai. Atidarymo metu pasirodys performanso menininkas Julius Jančauskas bei garso menininkai Ugnė Makselytė bei Tadas Greičiūnas.

Parodoje „Laukinis švelnumas“ tyrinėjama žmogaus ir gamtos betarpiško santykio galimybė bei jos ribos. Ar tarp jų įmanomas toks glaudus emocinis ryšys, kuriame ištirptų naudos, išnaudojimo, galios ir pasisavinimo gijos? Ar žmogus ir gamta gali koegzistuoti kaip viena nedaloma sistema? O gal jau keldami šiuos klausimus patenkame į dualizmo spąstus? Šias temas savo antrojoje personalinėje parodoje „Laukinis švelnumas“ Karolina Ūla Valentaitė gvildena pasitelkdama video meno raišką. 

 

Menininkės darbuose permąstoma animistinė tradicija jungiasi su šiuolaikybės diskursais, pažintimis internetinėje erdvėje, queer kultūra, mokslinėmis žiniomis. Ryšys tarp gamtos ir individo kūriniuose tampa pagrindine gija suprasti save, savo aplinką bei santykius su artimais žmonėmis. Ir atrasti naujus būdus egzistuoti vartotojiškoje kultūroje 

 

Karolina Ūla Valentaitė (g. 1996) – menininkė, veikianti tarpdisciplininiame meno lauke, kurianti video, teksto, performanso ir vizualinėse srityse. 2023 metais Vilniaus dailės akademijoje baigė Šiuolaikinės skulptūros studijas. Savo kūryboje nagrinėja ritualines apeigas, queer kultūrą, archajiškumą, žmogaus santykį su augalais, giminystės ryšius. Jos darbuose svarbią vietą užima dėmesys atminties, tapatybės, ekologijos problemoms. Šios temos persidengia pamažu tapdamos atminties ekologija, tapatybės ekologija bei tapatybės atmintimi.

 

Parodos ir atidarymo renginio kuratorė: rašytoja, filosofė dr. Aušra Kaziliūnaitė.

2024 m. planuojamos parodos

SAUSIS​

- Aušros Kleizaitės kūrybos paroda

- Artūro Braziūno tapybos paroda

BALANDIS

- Karolina Ūla Valentaitė „Laukinis švelnumas"

- Egidijaus Darulio tapybos paroda

LIEPA

- Karolis Vaivada „Atmosferos"

- Milda Gailiūtė „Pilka“

SPALIS

- Lauros Marijos Šalkauskienės darbų paroda

- Faustos Diržytės tapybos paroda

- Ričardo Pelecko darbų paroda

VASARIS

- Aušros Kleizaitės kūrybos paroda

- Mindaugo Pupelio tapybos paroda

GEGUŽĖ

Karolina Ūla Valentaitė „Laukinis švelnumas"

- Ludo Segers fotografijų paroda

RUGPJŪTIS

- Karolis Vaivada „Atmosferos"

- Onutės Juškienės tapybos paroda 

- Anna Reviakina „Sapnai"

LAPKRITIS

- Lauros Marijos Šalkauskienės darbų paroda

- Vandos Padimanskaitės tapybos paroda

KOVAS

- Aušros Kleizaitės kūrybos paroda

- Inos Loretos Savickienės „Rytietiškos egzotikos vėjai"

BIRŽELIS

Karolina Ūla Valentaitė „Laukinis švelnumas"

- Ludo Segers fotografijų paroda

- Agnės Bakšaitės-Razmės „Mažos istorijos"

RUGSĖJIS

- Giedrės Lisauskaitės darbų paroda

GRUODIS

- Jovita Ambrazaitytė „Amrita"

- Grupinė fotomenininko Rymanto

Penkausko, grafikės Serenos Pečiūnaitytės ir tapytojų Šarūno Šarkausko, Antano Andziulio bei Gintaro Kušlio paroda

bottom of page