top of page
Parodos
mg.jpg

Milda Gailiūtė

16 MONOCHROMINIŲ

2024 06 29 – 2024 07 2

„Šiais metai bus šešiolika metų kaip paveikslus tapau viena spalva. Toks tapybos būdas leidžia labiau koncentruotis ties paveikslo idėja. Kiekvienai tapomai vietai dedikuoju po spalvą. Spalvą parenku intuityviai, įtakota vietoje rasto

objekto arba pasakojimo. 

Tapyboje remiuosi nuotrauka. Kaupiu nuotraukų archyvą, kas leidžia bet kada sugrįžti tapybos momentu rūpimų temų. „Šešiolika monochrominių“ – paroda būtų kažkiek apžvalginė, joje eksponuojami kūriniai sukurti šešiolikos metų laikotarpyje.“ 

 

Anot menotyrininkės Jurgitos Rimkutės-Vainiuvienės, Mildos Gailiūtės kūryba dažniau tapatinama su grafika, piešiniu nei su tapyba. Keletą pastarųjų metų kūrėja yra atradusi konceptualią ir gana savitą peizažo žanro traktuotę. Tapytoja apdoroja regimosios tikrovės medžiagą, kartais ją nustumdama bemaž iki abstrakcijos paribio, palikdama dominuoti baltą spalvą drobėje, kuri perauga į ramų švytėjimą. Kūrinių spalvinis blankumas yra jaukus, kiek slėpiningas, gyvas ir virpantis. Autorė ieško pusiausvyros tarp klasikinės tapybos vertybių ir sąvokų, jas transformuodama į šiuolaikinio meninio mąstymo struktūrą. Peizažai gimsta ir kaip vidinių išgyvenimų atspindys, ir kaip socialinių aplinkos įvykių stebėsena, kartais perauganti į savitą vietos ir aplinkos dokumentavimo formą: Žagarė, Viena, Kauno rajonai (Šilainiai, Žaliakalnis, Šančiai)...

Milda Gailiūtė (g. 1984) yra tapytoja, gyvenanti ir kurianti Kaune. 2007 m., dar studijuodama Vilniaus dailės akademijoje, pradėjo dalyvauti parodose. Menininkė yra surengusi keturiolika personalinių parodų. Jos darbai eksponuoti Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre (2012 m.), galerijoje Meno parkas (2014 ir 2018 m.), VDA ekspozicijų salėje „Titanikas“ (2016 m.), Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejuje (2014 ir 2017 m.). Menininkės kūrinių yra įsigiję privatūs kolekcininkai iš Vokietijos, Austrijos, Kanados, Lietuvos. 2020 m. menininkės kūrinį „Gražus peizažas šalia Steinhof ligoninės Nr. 2“ (2014 m.) įsigijo Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus. M. Gailiūtė aktyviai dalyvauja grupinėse ir tarptautinėse parodose, už kūrybą yra pelniusi ne vieną apdovanojimą. 

Atmosferos3.jpg

Karolis Vaivada

ATMOSFEROS

2024 06 29 – 2024 09 01

Karolis Vaivada savo kūryboje, kaip pagrindinę išraiškos priemonę naudoja šviesą. Šviesa pati savaime neturi jokio apčiuopiamo pavidalo, tačiau yra matoma kaip šviesos šaltinis. Karolio kūryboje šviesa yra pagrindinis meninis objektas, kuriam perteikti naudojami įvairūs instaliaciniai sprendimai. Menininkas dirba

 su įvairiais šviesos šaltiniais ir medžiagomis, bandydamas išgauti ir sufokusuoti šviesą, tam, kad ji įgautų norimą formą. Kūriniuose siekiama suvaldyti šviesą, sukuriant objektus, kuriuose įvairiais būdais  komponuojama šviesa. 

 

Parodos pavadinimas - „Atmosferos”. Tai abstrakčios šviečiančios kompozicijos, sudarytos iš spalvotų šviesų. Šie kūriniai yra ilgų ieškojimų ir bandymų rezultatas. Šioje parodoje  pristatomų darbų tema – peizažas. Iki šiol menininko kūryboje dominavusi grynoji abstrakcija įgauna konkretumo, atpažįstamų vaizdų užuominų. Pavadinimas „Atmosferos“ nusako motyvą, dažnai analizuojamą tapyboje. Tai atmosferiniai arba oro reiškiniai, kurie dažnai perteikiami tapyboje, dažniausiai – peizažuose. Nuo peizažų neatsiejama taip pat ir šviesa. Šią problematiką tapyboje labiausiai yra išnagrinėję impresionistai, tačiau pasitelkus naujas technologijas, atsirado naujos galimybės pasiekti paveikius optinius efektus, kurių tradicinėje tapyboje pasiekti sudėtinga. Žodis „atmosfera“ taip pat gali nusakyti ir nuotaiką, dažniausiai taip nusakoma susibūrimų, susitikimo ar konkrečios erdvės nuotaika.  Kūriniuose įvairiais būdais derinamos spalvos kuria tam tikras nuotaikas, kurias apjungia pavadinimas – „Atmosferos”.   

 

Karolio Vaivados kūryboje naudojami  šviesos ir spalvos optiniai efektai gali skatinti unikalias žiūrovo patirtis čia ir dabar, akimirkai atitraukti nuo realybės ir aplinkos, sukeldami žiūrovui meditatyvią būseną, nukeliančią prie pačios gryniausios meno kūrinio patirties. Darbuose sukurtos optinės iliuzijos gali įtraukti žiūrovą kitokiai meno kūrinio patirčiai, kuri remiasi vizualine percepcija.

 

Karolis Vaivada  (g.1987) – menininkas, kuriantis šviesos meną. Gyvena ir dirba Kaune. Savo kūryboje šviesą analizuoja jau ilgiau nei dešimtmetį, nuosekliai vysto šviečiančių objektų vizualinę, konstrukcinę ir konceptualinę puses. Surengęs nemažai personalinių parodų ir dalyvavęs grupinėse parodose Klaipėdoje, Kaune ir Vilniuje. Karolio Vaivados darbų jau yra įsigyję privatūs kolekcionieriai. 

Photo 07-06-2024, 16 24 23.png

Evelina Rabačiūtė

NAMIE

2024 07 07 – 2024 07 28

 

Parodos atidarymas liepos 7 d. 13 val.

Aš, Evelina Rabačiūtė, gimiau 1988 metais Lietuvoje. Nuo pat mažens menas buvo arčiau širdies nei matematika, todėl natūraliai pasinėriau į kūrybą. 2012 metais išvykau į Londoną, kur pradėjau dirbti makiažo meno ir kūno tapybos mokytoja.

Mano meno darbai – tai unikalus lietuvių folkloro, kuris mane suformavo, ir Londono miesto energijos derinys.

 

2022 metais pasaulį išvydo mano dukrytė, ir kartu su ja atėjo nauji kūrybos vėjai. Laiko ir galimybių tapymui liko mažiau, todėl atradau naują aistrą kurdama mišrios technikos kūrinius, naudodama skaitmeninį meną. Mano naujausia paroda „Namie“ yra intymus mano minčių ir emocijų atspindys, kuriame tyrinėju moteris, įkvėptas savo mūzų, draugių ir šeimos. Mano menas jungia jautrumą ir lengvabūdiškumą, atspindėdamas mano gyvenimą ir nuostabias moteris, kurios mane įkvepia.

2024 m. planuojamos parodos

SAUSIS​

- Aušros Kleizaitės kūrybos paroda

- Artūro Braziūno tapybos paroda

BALANDIS

- Karolina Ūla Valentaitė „Laukinis švelnumas"

- Egidijaus Darulio tapybos paroda

LIEPA

- Karolis Vaivada „Atmosferos"

- Milda Gailiūtė „Pilka“

SPALIS

- Lauros Marijos Šalkauskienės darbų paroda

- Faustos Diržytės tapybos paroda

- Ričardo Pelecko darbų paroda

VASARIS

- Aušros Kleizaitės kūrybos paroda

- Mindaugo Pupelio tapybos paroda

GEGUŽĖ

Karolina Ūla Valentaitė „Laukinis švelnumas"

- Ludo Segers fotografijų paroda

RUGPJŪTIS

- Karolis Vaivada „Atmosferos"

- Onutės Juškienės tapybos paroda 

- Anna Reviakina „Sapnai"

LAPKRITIS

- Lauros Marijos Šalkauskienės darbų paroda

- Vandos Padimanskaitės tapybos paroda

KOVAS

- Aušros Kleizaitės kūrybos paroda

- Inos Loretos Savickienės „Rytietiškos egzotikos vėjai"

BIRŽELIS

Karolina Ūla Valentaitė „Laukinis švelnumas"

- Ludo Segers fotografijų paroda

- Agnės Bakšaitės-Razmės „Mažos istorijos"

RUGSĖJIS

- Giedrės Lisauskaitės darbų paroda

GRUODIS

- Jovita Ambrazaitytė „Amrita"

- Grupinė fotomenininko Rymanto

Penkausko, grafikės Serenos Pečiūnaitytės ir tapytojų Šarūno Šarkausko, Antano Andziulio bei Gintaro Kušlio paroda

bottom of page