top of page
Parodos
Džiazo sluoksniai.png

Greta Skaraitienė

DŽIAZO SLUOKSNIAI

2023 03 04–04 02

„Studentavimo laikais su draugais ateidavau į Mokytojų namuose organizuojamus džiazo vakarus, kur kaskart mane pakerėdavo ten vyraujanti nuotaika ir laisvės pojūtis. Tai mane ir įkvėpė pradėti fotografuoti džiazą. Labai norėjau, kad žiūrint į nuotrauką, girdėtųsi muzika, jaustųsi ekspresija, ta laisvų žmonių būsena, meilė savo darbui ir kūrybai.“ - sako fotografė Greta Skaraitienė. 

Tokia fotografija - tarytum žaidimas, kuriame nežinai, koks bus galutinis rezultatas. Koncerte esi įspraustas į rėmus. Negali dažnai keisti vietos, be perstojo fotografuoti, trukdyti kitiems mėgautis reginiu. Todėl kiekvienas fotoaparato mygtuko paspaudimas turi būti apgalvotas. Tenka visą laiką galvoti, kurti viziją, laukti muzikanto tinkamos padėties, derinti su jau esamu, prieš tai nufotografuotu vaizdu, taikyti tinkamas ekspozicijas. Ir visada tikėtis, kad nuotrauka suskambės lyg džiazo improvizacija. 

 

Parodoje eksponuojami darbai nufotografuoti džiazo festivaliuose- „Vilnius Jazz“, „Vilnius Mama Jazz”, „Birštonas Jazz” ir kt. 

PARODOS RĖMĖJAI: agentūra BNS Foto, Vilniaus džiazo festivalis „Vilnius Jazz“.

Beveidžiai.png

Milda Kiaušaitė

BEVEIDŽIAI, arba INTENSYVIOS MINTYS

2023 03 04–04 02

„Beveidžiai, arba Intensyvios mintys“ užgimė prieš daugiau kaip 10 metų, 2011-aisiais, visiškai spontaniškai ir netikėtai man pačiai, vidinei įtampai pasiekus tokį lygį, kai šioji tiesiog privalėjo kaip nors išsiveržti. Visad maniau, kad didysis fotografijos grožis slypi ne galimybėje dubliuoti, kuo tobuliau atkartoti tikrovę, egzistuojančią savaime, bet pasitelkti ją tam, kad galėtumei pažvelgti truputį giliau, papasakoti truputį daugiau. 

 

Taigi, šioje autorine technika kuriamoje serijoje (taško dar nededu, nors pastarąjį sykį ji pasipildė 2019-aisiais) kalbu apie stiprius emocinius sukrėtimus, patirtis, kurios kiekvieną skiria ir suartina. Tai – tarpdiscipliniški darbai, gimstantys tuomet, kai įprastų vaizdų ir žodžių neužtenka. Vidinė drama išsiveržia ryškiais, ekspresyviais spalvų potėpiais, lyg aura apsupančiais nuotraukų veikėjus. Netekę veidų šie tampa manųjų minčių bei jausenų fantomais, įkūnijimais ir sykiu – bendražmogiškumo simboliais.

Dialogai.png

Vida Juškaitė, Claudia Scaccianoce

DIALOGAI

2023 03 04–04 30

Peržvelgus Vakarų filosofijos tradiciją, dialogo tema iškyla nuo Sokrato ir Platono laikų, kaip vienintelė tiesos paieškos priemonė. Diskusija, pokalbis, dialogas išdėstant argumentus visada buvo suprantamas, kaip neatsiejama filosofinio mąstymo dalis, tai pokalbis su nusiteikimu dalintis, gilintis, įsiklausyti, atsiverti naujoms idėjoms, pasiekiant prasmės bendrumą. Ne mažiau svarbus gyvenime vidinis dialogas, kurį dienos rutinoje minčių sraute ,,ridename", kartais kaip Sizifo akmenį, o kartais pokalbis su savimi atveria gilius vidinius kūrybingumo klodus. Ir dar vienas nebylus dialogas,- vizualinis, tai užmegztas kontaktas su meno kūriniu, kai net įžodinti nereikia, vizualinis dialogas aplenkia kalbos barjerus. Vaizdinys kalba per spalvas, linijas ir formas - iškelia emocijas, nepratardamas nei žodžio. 

Jeigu pokalbio metu atrodo, kad kitas tavęs visiškai neklauso, būk kantrus – gali būti, kad tuo momentu jam į ausį įkrito gabalėlis kailio.

Su dėkingumu: M. Gutauskui ,,Dialogo erdvė: fenomenologinis požiūris” ir A.A. Milne „Mikė Pūkuotukas“ 
_______________

Vida Juškaitė (1968 m.) 1988 – 1995 m. studijavo Vilniaus dailės akademijos Kauno dailės institute, kur baigė keramikos specialybę. Nuo 2012 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Aktyviai dalyvauja grupinėse parodose, simpoziumuose, pleneruose, kūrybinėse dirbtuvėse Lietuvoje ir užsienyje. Yra surengusi šešias personalines parodas. Trakų Vokės gimnazijos mokinius moko keramikos abėcėlės. Daugiau: https://vida-art.lt

 

Claudia Scaccianoce – iliustratorė iš Sicilijos. Baigusi iliustracijos specialybę Falmouth’o Universitete, apsigyveno Milane. Čia tyrinėja bei eksperimentuoja su naujomis meninėmis technikomis. Kuria koliažus, kur neprivaloma laikytis tikrovės ir kur gali būti visko. Ten galima sutikti vyrus su žuvies galvomis ir moteris su bananiniu kūnu, ištisą pasaulį, kuriame dominuoja gryna fantazija. Daugiau: http://www.claudiascaccianoce.com

Abrozdai.png

ABROZDAI

2023 03 04–05 28

ABROZDAI – atvaizdai, pavidalai ar paveikslai.

Apčiuopiami ir abstraktūs, savi ar tik pažįstami, šventieji-demonizuotieji. Migloti, neaiškūs, gal net baugūs ar tik primenantys, kad kažkurių jau nepažįstame. Kupini abrozdiškų apmąstymų rimties, bet ir šelmiškai kibirkščiuojantys apmusijusių metraščių kloduose.

Tokie tie abrozdai – vieni monumentalūs, stabilūs ir nugludinti, kiti – kreivi, šleivi, „apėję“. Bet ir vieni, ir kiti žvelgia į mus keldami skirtingiausius jausmus ar mintis.

 

Parodą ABROZDAI pristato skirtingų sričių meno kūrėjai:

𝐆𝐞𝐝𝐢𝐦𝐢𝐧𝐚𝐬 𝐄𝐧𝐝𝐫𝐢𝐞𝐤𝐮𝐬
𝐀𝐮𝐬̌𝐫𝐚 𝐍𝐢𝐚𝐮𝐫𝐨𝐧𝐲𝐭𝐞̇
𝐄𝐠𝐥𝐞̇ 𝐏𝐚𝐤𝐬̌𝐲𝐭𝐞̇
𝐌𝐚𝐫𝐢𝐮𝐬 𝐁𝐮̄𝐝𝐚
𝐕𝐢𝐭𝐚 𝐋𝐞𝐦𝐞𝐳̌𝐢𝐞𝐧𝐞̇ 
𝐀𝐮𝐫𝐢𝐦𝐚𝐬 𝐋𝐞𝐦𝐞𝐳̌𝐢𝐬
𝐆𝐢𝐭𝐚 𝐁𝐚𝐥𝐳̌𝐞𝐤𝐚𝐢𝐭𝐞̇
𝐒𝐢𝐦𝐨𝐧𝐚 𝐁𝐮𝐝𝐯𝐲𝐭𝐲𝐭𝐞̇-𝐒𝐩𝐮̄𝐝𝐯𝐢𝐥𝐢𝐞𝐧𝐞̇
𝐌𝐢𝐥𝐝𝐚 𝐒𝐢𝐦𝐚𝐧𝐚𝐯𝐢𝐜̌𝐢𝐮̄𝐭𝐞̇
𝐊𝐚𝐫𝐨𝐥𝐢𝐧𝐚 𝐀𝐥𝐞𝐬̌𝐤𝐞𝐯𝐢𝐜̌𝐢𝐮̄𝐭𝐞̇
𝐊𝐨𝐧𝐬𝐭𝐚𝐧𝐭𝐢𝐧𝐚𝐬 𝐍𝐚𝐯𝐚𝐬𝐚𝐢𝐭𝐢𝐬
𝐒𝐚𝐮𝐥𝐢𝐮𝐬 𝐏𝐨𝐝𝐞𝐫𝐢𝐬
𝐀𝐫𝐭𝐮̄𝐫𝐚𝐬 𝐀𝐧𝐝𝐫𝐢𝐮̄𝐧𝐚𝐬

 

Savo kūriniuose menininkai savaip interpretuoja baltiškos kultūros paveldo ir tautinio identiteto temą. Idėjų semiasi iš mitologijos, archeologijos, religijotyros tyrėjų veikalų, radinių, folkloro, tradicijų. 

Idėjas sintetindami su savo patirtimis, išgyvenimais ir įžvalgomis siekia priminti archajiškosios baltų visuomenės reiškinius, kadaise formavusius ir šiandien tebeformuojančius mūsų pasaulėžiūrą bei pasaulėjautą.

2023 m. planuojamos parodos

BALANDIS-GEGUŽĖ

- Marija Rubavičiūtė „Kažkur tarp Čia ir Ten“

- Grupinė paroda ABROZDAI

RUGPJŪTIS

- Toma Šlimaitė koliažų ciklas „Nuometai“

- Skirmantė Žemaitytė „Tėkmė“

LAPKRITIS

- Egidijus Darulis „Klampumas“ (tapyba)

- Margaryta Zubrii "Nul’" (mados dizainas)

BIRŽELIS

Grupinė paroda TRYS SPALVOS

RUGSĖJIS

- Mindaugas Pupelis „Išėjau rasti savęs, radau tik kitus“ (tapyba)

- Skirmantė Žemaitytė „Tėkmė“

GRUODIS

- Liucija Dervinytė , Martyna Plioplytė-Zujienė „Second-hand“

LIEPA

- Natalie Levkovska „Galatėjos vidurvasario sapnas“

- Domas Ignatavičius „Paslėpta“

SPALIS

- Artūras Braziūnas „Žvelgiu“ (tapyba)

- Kristina Kmitienė „Stebėjimai“ (tapyba)

- Margaryta Zubrii "Nul’" (mados dizainas)

bottom of page