top of page
Parodos
TVDS_2023_W Puslapis-Galatejos vidurvasario sapnas.jpg

Natalie Levkovska

GALATĖJOS VIDURVASARIO SAPNAS

2023 08 27–10 08

Parodos atidarymas rugpjūčio 27 d. 15 val.

„Mūsų šiaurinė vasara artėja į pabaigą; neilga, bet žavi, kaip mėlynojo drugelio skrydis. Prisimindama šiltas dienas, pripildytas žydinčių pievų gėlių kvapo, persipynusio su arbatinių rožių ir levandų kvapu stebiu rožyne juodąją gulbę - didžiųjų permainų pranašę, ir aligatorių - nuolatinės grėsmės simbolį, sustingstu keistame apsvaigime, bandydama pajusti akimirkos begalybę. Šioje išplėstinėje darbų serijoje, kurią kūriau pastaruosius dvejus metus, daugiausia dėmesio skiriu gamtos virsmui, žydinčių pievų ir sodų grožiui, subtiliai žmogaus ir gamtos sąveikai, baigtinumo ir begalybės klausimui“ -

Natalie Levkovska.

 

Anot menotyrininkės Saulės Mažeikaitės -Teiberės, menininkės paveikslų tematika neretai aprėpia gamtos objektus ir architektūros detales, ir kasdienybės procesus, supindama natūrinį tikslumą, siužetinę intrygą ir fantazijas. „Natalie laisvai jaučiasi ir kurdama figūratyvinius kūrinius, nevengia eksperimentuoti. Figūratyviniai darbai nėra tipiški dabartiniame lietuvių tapybos kontekste. Menininkė nesibodi ilgai medituoti ties augalų, medžių šaknų, ornamentų etc. grožiu, panaudodama tapybos priemones ar tiesiog piešdama“, – apie Levkovskos kūrybą sako menotyrininkė.

Tekme-min.png

Skirmantė Žemaitytė

TĖKMĖ

2023 08 27–10 08

Parodos atidarymas rugpjūčio 27 d. 12 val.

Skirmantės Žemaitytės daugiasluoksnėje ekspozicijoje „Tėkmė“ užfiksuotos visuomenės sąmonėje sklandančios ekspektacijos, keliančios neramias nuotaikas. Menininkė atskleidžia problematikos pakopiškumą ir veda žiūrovą per laiko tėkmę tolyn

į susitikimą su Likimu. 

 

Idėjai įgyvendinti pasirenkamas meniškai apdirbtas stiklas (stiklo skulptūros, stiklo objektai), tekstilė (meniniai vaizdai perkelti skaitmenine spauda ant audinio). Iliuzijai sukurti naudojamas metalas, apšvietimas, vanduo, spauda ant stiklo. Kvietimas diskutuoti įkūnytas individualizuotais parodai klausimais.

 

Skirmantė Žemaitytė yra LDS narė, intelektualumu ir jautrumu pasižyminčios menininkės kūrinių yra įsigiję MRU, Palaimintojo J. Matulaičio muziejus, jos darbai buvo tarp laureatų tarptautinėse parodose Jungtiniuose Arabų Emyratuose Dubajuje, Vokietijoje Bonoje, Lietuvoje. Tai – jubiliejinė, 5-oji menininkės personalinė paroda. Pirmąją ji surengė 2003 metais galerijoje „Rotunda“ Vilniuje.

 

Parodos kuratorė Aistė Žemaitytė

2023 m. planuojamos parodos

RUGSĖJIS

- Skirmantė Žemaitytė „Tėkmė“

- Natalie Levkovska „Galatėjos vidurvasario sapnas“

GRUODIS

- Liucija Dervinytė , Martyna Plioplytė-Zujienė „Second-hand“

SPALIS

- Artūras Braziūnas „Žvelgiu“ (tapyba)

- Kristina Kmitienė „Stebėjimai“ (tapyba)

- Margaryta Zubrii "Nul’" (mados dizainas)

- Linas Kaziulionis „Sąmokslo teorija“ (tapyba)

LAPKRITIS

- Egidijus Darulis „Klampumas“ (tapyba)

- Mindaugas Pupelis „Išėjau rasti savęs, radau tik kitus“ (tapyba)

- Margaryta Zubrii "Nul’" (mados dizainas)

bottom of page