top of page

Koncertai

Kviečiame praturtinti savo laisvalaikį ir nepraleisti koncertų Trakų Vokės dvaro sodyboje!

FBCinemaParadiso.png

Balandžio 28 d. 13 val. 

CINEMA PARADISO

Evelina Pilipavičiūtė

Bilietai

Evelina Pilipavičiūtė – universali menininkė, pianistė, koncertmeisterė, dainininkė, VDU Muzikos akademijos dėstytoja, tarptautinių konkursų laureatė, koncertuojanti Lietuvoje ir pasaulyje su garsiausiais operos dainininkais.

 

Ji yra baigusi studijas pas žymiausius šalies dėstytojus: fortepijono bakalauro laipsnį įgijo VDU Muzikos akademijoje pas prof. Rūtą Rikterę, magistrą – pas doc. Donaldą Račį, dainavimo bakalauro laipsnį įgijo pas prof. Vladimirą Prudnikovą.

 

Įkvėpta kino filmų magijos menininkė ryžosi paruošti fortepijonui solo skirtą koncertinę programą, kurios metu išgirsite kino ekranuose skambėjusią gražiausią ir jausmingiausią muziką: nuo klasika tapusių kino filmų („Pusryčiai pas Tifanį“, „Krikštatėvis“), senosios Disnėjaus animacijos („Pelenė“, „Dama ir valkata“) iki šių dienų ekranizacijų („Tarp žvaigždžių“, „Ilgo plauko istorija“).

Leiskime, kad muzika išlaisvintų mūsų vaizduotę ir kartu patirkime užburiančią kino magiją. Koncerto metu laukia staigmenos.

Programoje

Harold Arlen – „Over the Rainbow“ („Virš vaivorykštės“) iš filmo „Ozo šalies burtininkas“
Sonny Burke – „Bella Notte“ („Graži naktis“) iš animacinio filmo „Dama ir valkata“
Henry Mancini – „Moon River“ („Mėnulio upė“) iš filmo „Pusryčiai pas Tifanį“
Andrew Lloyd Webber – „All I ask of You“ („Viskas, ko tavęs prašau“) iš miuziklo „Operos fantomas“
Nino Rota – siuita iš filmo „Krikštatėvis“
Alan Menken – „I see the Light“ („Aš matau šviesą) iš animacinio filmo „Ilgo plauko istorija“
Yann Tiersen –
Amelijos siuita iš filmo „Amelija“
Hans Zimmer – „First Step“ („Pirmas žingsnis“) iš filmo „Tarp žvaigždžių“
Andrew Lloyd Webber – Pagrindinė tema iš miuziklo „Operos fantomas“
Alan Menken – „True Love’s Kiss“ („Tikrosios meilės bučinys“) iš animacinio filmo „Užkerėtoji“
Mack David – „So This is Love“(„Taigi tai yra meilė“) iš animacinio filmo „Pelenė“
Mack David – „A Dream is a Wish Your Heart Makes“ („Svajonė – tai noras, kylantis iš tavo širdies“) iš animacinio filmo „Pelenė“
Justin Hurwitz – Mijos ir Sebastiano tema iš filmo „Kalifornijos svajos“
Ennio Morricone – siuita iš filmo „Naujasis „Paradiso“ kino teatras“

FBMuzikineStaigmenaMamai.png

Gegužės 4 d. 15 val. 

MUZIKINĖ STAIGMENA MAMAI

Martynas Vilius

Bilietai

Martynas Vilius - vokalas
Leonidas Mieldažis – fortepijonas 

 

Ji - Meilė, kuri neblėsta visą gyvenimą. Atrama ir rūpestis. Švelnumas ir įkvėpimas. Ji - ta brangiausioji ir vienintelė. Ji - Mama.

Motinos dienos išvakarėse, gegužės 4-ąją, nudžiuginkite Mamą staigmena – pakvieskite į koncertą, kuriame kartu mėgausitės gražiausiomis, švelnia nostalgija alsuojančiomis dainomis. Džiugiai skambančios muzikos apsupty kartu prisiminsime visa tai, kas gera, šviesu, tyra ir jautriausiomis melodijomis ištarsime – Ačiū Tau, Mama!

 

Širdį paliečiančias dainas – „Tu numegzk man mama kelią" , „Vaikystė" , „Gera" , "Mamma" , "What a wonderful world" , "Besame mucho“ , „Mūsų dienos kaip šventė“ ir daugelį kitų Jums dovanos Lietuvos publikai gerai pažįstamas dainininkas, muzikinių konkursų laureatas Martynas Vilius kartu su subtiliu fortepijono virtuozu Leonidu Mieldažiu.

 

Martynas Vilius – vienas talentingiausių jaunosios kartos dainininkų. Atlikėjas džiugina itin plačiu repertuaru, šiltu bendravimu su publika, jautrumu atliekamai muzikai. Martyno Viliaus Alma Mater - Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademija, kurioje dainininkas studijavo klasikinio ir džiazo vokalo specialybes, įgijo atlikimo meno magistro laipsnį. Atlikėjas yra įvairių muzikos festivalių bei konkursų dalyvis ir laureatas, tarp jų - tarptautinio gospel'o muzikos festivalio „Vilnius Gospel 2015” dalyvis, televizijos projekto „Lietuvos Balsas 2017” dalyvis, tarptautinio scenos menų konkurso „Muzikos talentų lyga 2017” pirmosios vietos laimėtojas solo bei duetų kategorijose.

 

Leonidas Mieldažis - pianistas, kompozitorius, aranžuotojas, pedagogas. Muzikas išsiskiria itin plačia atliekamų muzikos stilių gausa, subtilia bei virtuoziška grojimo išraiška. Leonido Mieldažio kūrybos baruose - net trys soliniai albumai, vaisingas bendradarbiavimas aranžuojant lietuviškas liaudies dainas projektui „Folkloro džiazas – lietuviškos liaudies dainos džiaze ir klasikoje“. Pianistas dalyvavo įrašant Algimanto Raudonikio, Vyganto Telksnio, Benjamino Gorbulskio bei kitų kompozitorių dainų plokšteles, muzikavo kartu kaip grupės narys įvairiuose muzikos kolektyvuose, tarp jų - „Sufle“ , Golden Melodies“ , „The Road Band“. 2000-2002 metais muzikas gyveno ir koncertavo Italijoje. Šiuo metu pianistas toliau sėkmingai koncertuoja muzikos festivaliuose bei projektuose, bendradarbiauja su įvairių žanrų atlikėjais. 

420970598_884544427011347_129572955941044723_n.jpg

Gegužės 5 d. 16 val. 

IŠ TAMSOS Į ŠVIESĄ

Teatralizuotas koncertas

Bilietai

Marius Repšys – muzika/eilės (Lietuva)
Joris Sodeika – fortepijonas/improvizacijos (Lietuva)
Karolina Glinskaitė – sopranas/eilės/improvizacijos (Belgija/Lietuva)

 

Tavo siela erdvesnė už visą pasaulį
Tavo siela plati – joje tilptų ir saulė
Joje tilptų žemė, mėnulis ir žvaigždės
Tavo siela plati

 

Mariaus Repšio eilės atspindi nuotaiką, kurią aktorius ir muzikantas kartu su pianistu Joriu Sodeika ir sopranu Karolina Glinskaite siekia perteikti teatralizuoto koncerto „Iš tamsos į šviesą“ klausytojams. Menininkai pasiners į tamsiausius sielos klodus, tačiau net tirščiausioje tamsoje suras šviesos proveržį, kuris pripildo sielą gerumu ir ramybe. Kviečiame kartu su jais leistis į šią nepaprastą kelionę!

Marius Repšys – vienas žinomiausių Lietuvos teatro ir kino aktorių, sukūręs daug įsimintinų vaidmenų, pelnęs ne vieną prestižinį teatro ir kino apdovanojimą. Savo kūrybiškumą išreiškia ne tik aktorystėje, bet ir muzikoje. Muzika, kaip ir teatras, užima svarbią vietą Mariaus gyvenime. Ne kartą scenoje matytas grojant fortepijonu, išbandęs saksofoną, daugybę kartų pasirodęs kaip atlikėjas ir dainų autorius su grupe „Basas Pegasas”, šį kartą jis pristatys dar kitokią paties kurtą muziką ir eiles.

 

Joris Sodeika - pianistas, nevengiantis išbandyti įvairiausių amplua. Teatro scena, improvizacijos netikėtose erdvėse, prestižiniai pianistų konkursai ar stilizuotas XIX a. muzikinis salonas - kur bedalyvautų, jis nelieka nepastebėtas. Šiam charizmatiškam atlikėjui būdingas universalumas bei nuotykių ieškotojo dvasia.

 

Sopranas Karolina Glinskaitė drąsiai imasi kūrybinių iššūkių ir juos įgyvendina su jai būdingu sceniškumu, charakteriu ir muzikos pajutimu. Vokalo subtilybių Karolina mokėsi iš operos grando tenoro prof. V. Noreikos, ilgą laiką stažavosi Italijoje. Stebina Karolinos, kaip klasikos atlikėjos, lankstumas, gebėjimas prisitaikyti prie kiekvieno žanro, kiekvieno projekto, kuriame dalyvauja, muzikinės idėjos. Ji spinduliuoja begaliniu noru atskleisti muzikos grožį. Karolinos balsas skamba Lietuvos ir užsienio scenose, o pasirodymų spektras platus – nuo klasikos iki elektroninės operos, džiazo ir baroko sintezės ir teatralizuotų koncertų, kaip šis, sukurtas kartu su menininkais bendraminčiais, kuriame Karolina ne tik dainuoja, bet ir skaito savo parašytas eiles. 

 

FBSubertiada.png

Gegužės 26 d. 15 val. 

ŠUBERTIADA:

KLAJOKLIS, GIRIŲ KARALIUS IR ERŠKĖTROŽĖ

Bilietai

Atlikėjai: 
operos solistė – sopranas Gabrielė Bukinė,

gitaristas Rokas Jurkus

 

Franz Schubert – dainos, giesmės ir baladės iš skirtingų opusų.

 

FRANZAS SCHUBERTAS – ankstyvojo romantizmo melodijų karalius, per savo neilgą 31 metų gyvenimą sukūręs virš 600 dainų. Schuberto gyvenimo metu nesulaukusios pripažinimo šiandiena šios išraiškingos Lied plačiai atliekamos visame pasaulyje. Jose sutalpintas didis žmogaus emocinis pasaulis: meilė ir kančia, žmogaus sąlygotumas, jo neatsiejamas ryšys su gamta. Įprastai Schuberto dainos atliekamos akomponuojant fortepijonu, tačiau šiame koncerte suskambės kitokioje šviesoje – pritariamos klasikine gitara.

 

GABRIELĖ BUKINĖ 2021-ais metais baigė magistrantūros studijas Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje. Iš karto po to pradėjo darbą kaip šios akademijos dėstytoja ir debiutavo Kauno valstybiniame muzikiniame teatre pagrindiniais vaidmenimis G. Verdi operoje ”Traviata“ ir G. Rossini operoje ”Turkas Italijoje“, už kuriuos buvo nominuota Auksiniam scenos kryžiui ir apdovanota ”Fortūnos“ statulėle. 2023 – ais metais G. Bukinei skirta Kauno miesto kultūros premija už teatrinę veiklą, o tų pačių metų rudenį solistė tapo absoliučia tarptautinio Klaudios Taev jaunųjų operos dainininkų konkurso nugalėtoja – pelnė pirmąją vietą ir publikos simpatijų prizą. 2024-ais metais už sukurtus vaidmenis Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre (Antonia ”Hofmano istorijose”, Violeta ”Traviatoje”, Zara ”Sarsueloje”) solistė tituluota ”Metų operos viltimi”, o publikos balsavimu išrinkta ”Metų mylimiausia” soliste.

 

Vertinamas už jautrų muzikavimą ir vizionieriškas programas, gitaristas

ROKAS JURKUS (1999) yra aktyviai koncertuojantis solistas, kamerinės muzikos atlikėjas, muzikos prodiuseris ir Kauno valstybinio muzikinio teatro orkestro narys. Lilio muzikos ir šokio konservatoriją Prancūzijoje baigęs muzikantas reguliariai koncertuoja didžiosiose Lietuvos ir užsienio koncertų salėse, gyvendina kūrybinius projektus. Paskutinysis jų – miegamajame įrašytas ir 2023-iųjų metų spalio mėnesį išleistas debiutinis solinis albumas ”Mėlyno Smėlio Piramidės”.

 

Kitas neseniai Roko išpildytas projektas - didžio Lietuvos menininko M. K. Čiurlionio fortepijoninės muzikos pritaikymas gitarai. Atlikėjo sukurtos transkripcijos - ypatingos reikšmės Lietuvos klasikinės muzikos scenai. Šis natų leidinys su Lietuvos muzikos informacijos centro pagalba nuo spalio pasiekiamas visame pasaulyje.

bottom of page