top of page

Koncertai

Kviečiame praturtinti savo laisvalaikį ir nepraleisti koncertų Trakų Vokės dvaro sodyboje!

FBSummertime.png

Birželio 16 d. 15 val. 

SUMMERTIME

Choras MOMENTUM

Įėjimas nemokamas

Vilniaus choras MOMENTUM

(meno vadovas ir dirigentas dr. I. M. Šimkus, dirigentas M. Drūlia)

Diriguoja ir skambina: dr. IMANTAS JONAS ŠIMKUS

Koncerte SUMMERTIME skambės mišraus choro MOMENTUM

atliekamos džiazo ir lietuvių liaudies dainų melodijos.

Programoje klausytojai išgirs ir žinomas melodijas: John Lennon, Paul McCartney (ar. Bob Chilcott) "Yesterday";  George Gershwin (ar. Mac Huff) "Summertime", M. K. Čiurlionio išdailintas lietuvių liaudies dainas (red. Ch. Efthymiou ir I. J. Šimkaus) „Beauštanti aušrelė“, „Sutems tamsi naktužėlė“ bei kitas.

Programa:

Charles Fox (ar. Giuseppe Di Bianco) Killing me softly with his song Tradicinė amerikiečių daina (ar. Bob Chilcott) All my trials Tradicinė amerikiečių daina (ar. Bob Chilcott) Shenandoah
John Lennon, Paul McCartney (ar. Bob Chilcott) Yesterday

George Gershwin (ar. Mac Huff) Summertime

Joseph Kosma (ar. Ryan O’Connelle) Autumn Leaves
Jerome Kern (ar. Kirby Shaw) All the Things You Are
Richard Rodgers (ar. Roger Emerson) My Funny Valentine
M. K. Čiurlionio išdailinta lietuvių liaudies daina (red. Ch. Efthymiou ir I. J. Šimkaus) Subatos vakarėly
M. K. Čiurlionio išdailinta lietuvių liaudies daina (red. Ch. Efthymiou ir I. J. Šimkaus) Beauštanti aušrelė
M. K. Čiurlionio išdailinta lietuvių liaudies daina (red. Ch. Efthymiou ir I. J. Šimkaus) Sutems tamsi naktužėlė

FBMuzikosJungtys.png

Liepos 6 d. 19.30 val.

MUZIKOS JUNGTYS

Dariaus MAŽINTO rečitalis Valstybės dienos proga

Bilietai

Valstybės dienos proga pianistas Darius Mažintas kviečia į šventinį, fortepijoninės muzikos koncertą. Liepos 6 d., Trakų Vokės dvaro rūmuose menininkas skambins F. Chopino, M. K. Čiurlionio ir E. Satie kūrinius. Visus šiuo genialius kompozitorius sieja dvasinės laisvės pajauta, kūrybinis atsidavimas ir meilė savo tėvynei. Šios vertybės svarbios pianistui, jos formuoja muzikalumo savastį, inspiruoja atlikimo formos paieškoms. Koncerto metu išgirsime kaip M. K. Čiurlionio ir F. Šopeno kompozicijos veda per dvasinius atradimus, kuriant ryšį su Trakų vokės dvaro aplinka.

 

Garsieji F. Chopino noktiurnai skambinami D. Mažinto emocionaliai sodrūs, kupini poteksčių, kurias neabejotinai pastebės koncerto publika. Pianistas F. Chopino noktiurnus atliko karo niokojamoje Ukrainoje, pastarieji tarsi įžodino laisvės ir vilties troškimą. M. K. Čiurlionio kūryba taip pat pasirinkta neatsitiktinai. Koncerto metu išgirsime vieno iškiliausio lietuvių menininko kompozicijas, kurios nebūtų gimusios be kūrybinės laisvės ir meilės Lietuvai. Kaip teigia D. Mažintas: „M. K. Čiurlionis yra gilus kūrėjas, kuris matė spalvas ir įvykius, kurių daugelis nematė. Atliekant jo muziką man svarbu pastebėti tas spalvas ir perteikti jas klausytojui taip kaip jas jaučiu aš“.

 

Dariaus Mažinto skambinimas fortepijonu siejamas su ekspresyvumu, subtilumu ir emocine prieiga. Pianistas pasižymi muzikalumu ir unikalia, jautria interpretacija, netikėtais niuansais ir savitais muzikiniais įvaizdžiais. Darius Mažintas yra pelnęs įvertinimų tarptautiniuose konkursuose, kviečiamas muzikuoti festivaliuose, solidžių pasirodymų yra surengęs su įvairiais orkestrais ir pripažintais Lietuvos bei užsienio scenos partneriais. Pianistas ketvirtus metus iš eilės organizuoja jaunimo muzikos meistriškumo stovyklą Neringoje. 2023 m. Darius Mažintas atliko rečitalį NATO viršūnių susitikimo metu.

 

D. Umbraso LRT nuotr.

bottom of page