top of page

Dvaras gyvas

Pokalbių serija, atgaivinanti dvarą jūsų namuose rekonstrukcijos (ir karantino) metu 

Gleb Pyšniak

Su klasikinės muzikos koncertų organizatoriumi ir muzikantu Glebu Pyšniaku kalbamės apie tai, kaip jo krypties muzika įgauna naujas spalvas patekusi iš įprastos koncertinės salės į Trakų vokės dvaro sodybą. Vieta, kurioje vaikščiojo viena ryškiausių Lietuvos šeimų šiandien - tampa kultūros erdve, tad kaip tai įtraukia auditoriją, kodėl tai tampa aktualu ir kokių pridėtinių spalvų sukuria atmosfera - apie tai kalbamės su savo srities guru - Gleb Pyšniak. 

Roberto Becerra ir Liucija Dervinytė

Roberto ir Liucija yra itin aktyvūs tarpdisciplininių menų puoselėtojai į klasikinės kultūros klotus atnešę futurizmu tviskančią elektroninę muziką. Ką grafai pagalvotų, jeigu galėtų šiuose renginiuose dalyvauti - sunku pasakyti, tačiau nesunku suprasti, kad šiandienos kultūros vartotojai ištrokšta naujų patirčių, kurias kuria šis duetas. Apie tai kokie renginiai vyko, kaip jautėsi atlikėjai, auditorija ir kaip svarbu atrasti takoskyrą tarp klasikos ir futurizmo kalbamės su rytojaus kultūros kalviais - Roberto Becerra ir Liucija Dervinytė. 

Vida Juškaitė

Dažnai kalbame apie meną, bet retai apie erdves, kuriose jį matome. Vida teigia: “dažnai meno kūriniai eksponuojami galerijose tarp baltų sienų ir tuomet pati erdvė praranda prasmę”. Trakų vokės dvaro sodyboje kurtos meno kūrinių parodos įprasmina tam tikrą laikotarpį, atspindi dvasią ir kūrėją nukelia į unikalias patirtis, bet kokias patirtis tai kuria žiūrovams? Kaip atrodo kūrybinės stovyklos kuriant ir gyvenant dvare? kodėl svarbu nepamiršti šių kultūros klotų? Apie tai kalbamės su keramikos meninke Vida Juškaite.

Jurga Silvija Večerskytė Šimeliūnė

Atkuriant dvaro elementus ir dėliojant jo taškus - svarbiausia - perteikti dvasią, autentiką ir atmosferą, tačiau yra negrįžtamai kintantys elementai - gamta. Kaip sukurti erdvę, kuri būtų patogi naudoti šiandien, tačiau atspindėtų ir dvaro klestėjimo laikus? Kaip pritaikyti esamą infrastruktūrą kultūrai ir bendruomenei? Apie tai kalbamės su Jurga Silvija Večerskyte Šimeliūne.

Marius Daraškevičius

Kai kalbame apie patį dvarą - svarbu nepamiršti ne tik tai, kaip jis atrodo ar buvo atkurtas, tačiau prsisiminti ir etiketą, prisiminti ir papročius. su Mariumi Daraškevičiumi - menotyrininku, architektu ir dvarų etikėto, kultūros puoselėtoju, kalbamės apie tai, kaip įvairūs skirtingi kultūriniai reiškiniai dvare atspindi jo autentišką kultūrinį gyvenimą, kismą ir to įtaką šiandieniam žmogui.

Gintarė Čepukonytė

Gintarė Čepukonytė kartu su Mariumi Daraškevičiumi kuria įspūdingus karnavalus, kurių metu auditorija kviečiama patirti tai ką dvaro aktyvumo laikais patirdavo ten vykūsių pokylių dalyviai. Įvairios istorijos, elementai, kostiumai ir detalės - tai kas sukuria išskirtinę šventinę nuotaiką, o kartu šiame amžiuje leidžia pajausti prieš tai buvusių kultūrų svarbą ir įtaką šiandienai.

Ieva Šiušaitė

Su Trakų Vokės dvaro vodove Ieva kalbamės apie tai kaip svarbu išlaikyti kultūrinį paveldą, atverti jį įvairioms bendruomenėms ir kviesti kurtis menui. Kokios dvaro funkcijos yra išlikusios ir kaip jo dvasia kinta - pasiklausykite patys.

Projektą finansavo

LTK_Logotipas(4).jpg
vilnuis.png
DJI_0556.jpg
bottom of page