dvaras.jpg
Ekskursijos

Eksursija dvare su gidu ​

Ekskursija, kaina asmeniui

5 €

Edukacijos

Pirmas apsilankymas dvare. Edukacinė ekskursija

Picture1.jpg

Ekskursija skirta ikimokyklinukams, moksleiviams, šeimoms su vaikais, senjorams ir kt.

Edukacinės ekskursijos trukmė 60 min.

Ekskursijos kaina 5 € asmeniui. Grupę sudaro nuo 10 iki 30 dalyvių.

Sveiki atvykę. Susipažinsime ir leisimės į pirmą kelionę po dvaro istorijos labirintus.  Atgimęs dvaras kviečia į draugišką pažintį su įspūdingo peizažinio parko teritorija, jame esančiais dvaro statiniais.  Grožėsimės parko augmenijos kuriamu stebuklu ir lydimi pasakojimo keliausime nuo vieno dvaro objekto prie kito. Spėliosime kaip atrodė dvariškas gyvenimas kai čia šeimininkavo grafai Tiškevičiai? Kokie grafo sukurti verslai padėjo šiai vietai klestėti? Pirmą pažintį pabaigsime rūmų menėse, grožėdamiesi išlikusiais interjerais ir prisimindami  istorijos vingių įtakotus dvaro ir jo gyventojų likimus.

Būtina išankstinė registracija tel. 8 655 68102

Atrask, pažink, tyrinėk. Orientacinis – edukacinis žaidimas

Picture25.jpg

Užsiėmimas skirtas ikimokiklinukams, moksleiviams, šeimoms ir kt.

Užsiėmimo trukmė 60 min.

Kaina 5 € asmeniui. Grupę sudaro 10 – 30 dalyvių.

Kartos keičiasi, keičiasi įpročiai ir pomėgiai. Kokį džiaugsmą kažkada suteikdavo išvykos į gamtą ar kaimą. Šiandien tenka sugalvoti įdomių žaidimų, kad vaikai norėtų žaisti, dalyvauti užsiėmimuose, kad judrūs žaidimai konkuruotų su kompiuteriniais. Atvykite išbandyti orientacinį žaidimą dvaro teritorijoje. Čia gausu įdomių, patrauklių, lankytinų vietų. Kviečiame jas atrasti, pažinti ir tyrinėti. Žemėlapis padės orientuotis, išgvildenti užduotis, o teisingus atsakymus surasite pažymėtose vietose esančiose lentelėse su žaidimo simboliais. Žaidimą laimi daugiausia užduočių per trumpiausią laiką išsprendusi komanda. Dalyvauti gali visi – ir maži ir dideli.

Būtina išankstinė registracija tel. 8 655 68102

Atgimstančio parko takais (KP)

Picture14.jpg

Užsiėmimas skirtas jaunesnio ir vidutinio amžiaus (1-7 kl.) moksleiviams, šeimoms, senjorams

Užsiėmimo trukmė 90 min.

Kaina 5 € asmeniui. Grupę sudaro 10 – 25 dalyviai

Fantaziją paversti realybe, kurti laikui nepavaldžius šedevrus, ieškoti naujų architektūrinių augalų komponavimo sprendimų  – toks buvo Prancūzijoje gimusio kraštovaizdžio architekto Eduardo Fransua Andre pašaukimas ir gyvenimo aistra. Šis iškilus kraštovaizdžio specialistas ir botanikas XIX a. pabaigoje - XX a. pradžioje sukūrė virš 100 parkų Prancūzijoje, Anglijoje, Danijoje, Liuksemburge, Olandijoje, Belgijoje, Šiaurės Afrikoje, Šiaurės ir Lotynų Amerikoje ir kitose pasaulio šalyse. Šio žinomo kūrėjo dėka, kurį į Lietuvą atvykti pakvietė grafai Tiškevičiai, Trakų Vokės parkas ir šiandien laukia stebindamas savo istorija, architektūra, augalų ekspozicija.

Edukacinės kelionės metu kviesime tyrinėti parko augmeniją, surasti tam tikrus architektūros ir gamtos objektus ir malonų pasivaikščiojimą paversti atradimo ir pažinimo džiaugsmu, o edukacinėse dirbtuvėse susikurti herbariumo žiedais ir žolynais dekoruotą knygos skirtuką.

Būtina išankstinė registracija tel. 8 655 68102

Nuo grožio alpsta širdis (KP)

maiselis.jpg

Užsiėmimas skirtas ikimokyklinukams, jaunesnio mokyklinio amžiaus (1-5 kl.) moksleiviams, šeimoms.

Užsiėmimo trukmė 90 min.

Kaina 5 € asmeniui. Grupę sudaro 10 – 25 dalyviai

Jei nežinai ką reiškia šis posakis, tuomet susitikime ant aukšto Vokės kranto esančiame didikų Tiškevičių rūmų parke. Sodo takeliais leiskimės į nepamirštamą kelionę bandydami atpažinti, paliesti, užuosti, išgirsti ir pajusti gamtos ir žmogaus sukurto grožio jėgą ir įtaigą. Šimtamečių medžių paunksmėje prisiminsim senuosius parko šeimininkus – jo sumanytojus ir  kūrėjus. Sužinosime kodėl žmogaus ir gamtos sugyvenimo harmoniją primenantys parkai vadinami peizažo šedevrais?

Grožėsimės čia tarpstančia augmenija, mokysimės atpažinti įvairius medžius ir žolynus, kalbėsime apie ekologiją, švarią aplinką, gamtos ir jos išteklių tausojimą, saugojimą.

Edukacinėse dirbtuvėse kursime augalų motyvais dekoruotą krepšelį arba atviruką.

Būtina išankstinė registracija tel. 8 655 68102

NEC ASPERA TERENT (Ir sunkumų nebijome) (KP)

Picture18.jpg

Užsiėmimas skirtas vyresnio mokyklinio amžiaus moksleiviams (5 – 12 kl.), šeimoms, senjorams, kolektyvams ir kt.

Užsiėmimo trukmė 90 min.

Kaina 5 eurai asmeniui. Grupę sudaro 10 – 25 dalyviai.

Senasis herbas visada šiek tiek paslaptingas. Net specialistams sunku pasakyti ką jame pavaizduotas simbolis reiškia. Dar didesnį paslaptingumą herbui suteikia laikas. Edukacinio užsiėmimo tikslas – bent šiek tiek praskleisti šią paslapties skraistę ir prakalbinti grafų Tiškevičių naudotą Lelivos herbą, sužinoti jo istoriją, simboliką ir prasmę.

Didikai Tiškevičiai tikriausiai yra viena iš garsiausių LDK giminių, kurios herbe vaizduota geltona šešiakampė žvaigždė spindinti virš ragais į viršų nukreipto pusmėnulio. Viduramžių istorikas Janas Dlugošas Lelivos herbą yra aprašęs taip: „Leliva – išlenktas mėnuo su geltona žvaigžde per vidurį mėlyname dugne“.

Ne tik herbe esantys simboliai atspindi herbo savininko siekius, ambicijas, moralines nuostatas. Herbo įvaizdį  dar labiau pabrėžia ir sustiprina  devizai –  apibendrinti posakiai arba šūkiai – sudaryti iš lotyniškų, graikiškų, hebrajiškų žodžių.

Praktinėje užsiėmimo dalyje patys sukursime savo stilizuotą herbą, perkelsime jį ant organinio stiklo plokštelės. Naudodami keramikos ir stiklo dažus dekoruosime savo kūrinį ir pritaikysime jam tinkantį devizą.

Būtina išankstinė registracija tel. 8 655 68102

Heraldikos simbolių paslaptys (nuotolinis) (KP)

Picture16.jpg

Užsiėmimas skirtas jaunesnio mokyklinio amžiaus moksleiviai (1-5 kl.)

Užsiėmimo trukmė 60 min.

Kaina 2 € asmeniui. Grupę sudaro 10 – 25 dalyviai

Ar kiekvienas ženklas gali būti herbas? Ką kalba herbuose vaizduojami simboliai ir ženklai? Kadaise Viktoras Hugo rašė: "Mokančiam skaityti heraldiką - herbas yra algebra, herbas yra kalba...“ Edukacinio užsiėmimo metu moksleiviai supažindinami su heraldikos pagrindais: herbų atsiradimo istorija, jų kilme ir raida, sudarymo taisyklėmis, spalvomis, formomis, herbinėmis figūromis ir jų simbolika. Kokia herbo kaip skiriamojo ženklo reikšmė buvo jo klestėjimo laikais ir kokia šiandien? Heraldikos pristatymas naudojant vizualinį skaidrių pateikimo metodą, supažindins moksleivius su viduramžių heraldikos taisyklėmis, herbo sudėtinėmis dalimis, jo panaudojimo galimybėmis, herbų atsiradimo Lietuvoje istorija. Naudojant rašytinius šaltinius, ikonografinę ir archeologinę vaizdinę medžiagą apžvelgsime įdomiausius garsiausių Lietuvos giminių (Radvilos, Sapiegos, Tiškevičiai, Sanguškos, Pacai ir kt.) herbus, aptarsime jų simbolius, devizus, meninę raišką.

Būtina išankstinė registracija tel. 8 655 68102

Herbas – atminties simbolis (Ką mena Tiškevičių Lelivos ženklas?)(nuotolinis) (KP)

Picture22_edited_edited.jpg

Užsiėmimas skirtas vyresnio mokyklinio amžiaus moksleiviams (5 – 12 kl.)

Užsiėmimo trukmė 60 min.

Kaina 2 € asmeniui. Grupę sudaro 10 – 25 dalyviai

Grafų Tiškevičių herbo skydo mėlyname lauke puikuojasi auksinis pusmėnulis ir virš jo pakilusi šešiakampė žvaigždė. Virš skydo kyla brangakmeniais inkrustuota auksinė grafo karūna su devyniais sidabro rutuliukais, o viršūnę vainikuoja penkios, rečiau – trys, stručio plunksnos, ant kurių, kaip ir skyde, yra geltonas pusmėnulis ir šešiakampė žvaigždė. Sužinosime ką šie herbo simboliai reiškė giminei, kuri paliko ryškų pėdsaką Lietuvos istorijoje? Pasidomėsime kaip Mėnulio ir Žvaigždės  šviesa sklido ir nešė žinią apie iškilią grafų Tiškevičių giminę.

Būtina išankstinė registracija tel. 8 655 68102

Aš – Rembrantas. Kūrybinės dirbtuvės

Picture30.jpg

Užsiėmimas skirtas visoms amžiaus grupėms, šeimoms, kolektyvams ir kt.

Užsiėmimo trukmė 90 min.

Užsiėmimo kaina 13 € asmeniui (kaina su marškinėliais)

Grupę sudaro 5–25 dalyviai

Ar svajojote tapti dailininku? Jus žavi kitų darbai? Kviečiame pasižvalgyti po dvarą ir jį supantį parką, pasisemti kūrybinio įkvėpimo ir išlaisvinti fantaziją tapybos dirbtuvėse. Mūsų dirbtuvės nepaprastos - beveik stebuklingos. Ar žinojote, kad vienas iš būdų originaliai atrodyti - pasipuošti savo paties sukurtu paveikslu? Kai kūryba netilps popieriaus lape, mes padėsime ją perkelti ant marškinėlių. Jūsų sukurtas piešinys bus užfiksuotas, specialia programa perkeltas ir atspausdintas ant marškinėlių. Jais pasipuošęs  - tapsite vaikščiojančiomis savo kūrinių galerijomis.

Būtina išankstinė registracija tel.8 65568102

Gražiai gardu. Kalėdinių meduolių dirbtuvės

Picture31.png

Užsiėmimas skirtas visoms amžiaus grupėms, šeimoms, kolektyvams ir kt.

Užsiėmimo trukmė 90 min.

Kaina 10 € asmeniui. Grupę sudaro 5 – 25 dalyviai.

Yra laikas metuose, kai dvaras pakvimpa meduoliais. Gardus imbiero, cinamono kardamono kvapas pasklinda po rūmų menes. Jis kutena nosį ir apgaubia malonia ir jaukia Kalėdų laukimo šiluma.Kviečiame vaikus ir jų tėvelius, močiutes ir senelius, tetas ir dėdes, atvykti į dvarą ir išsikepti pačių skaniausių pasaulyje meduolių. Dirbtuvių metu kočiosime tešlą, lipdysime iš jos meduolinius zuikius, ežius, briedžius, lapes, liūtus, raketas, drugelius ir kas tik šaus į galvą. Pagamintus meduolius kepsime. Prikepsime jų daug, kad visiems užtektų prie puodelio gardžios arbatos bei parsivežti lauktuvių į namus. Iškeptus meduolius grąžinsime įvairiaspalviais cukriniais glajais. Kepėjų kepuraitės ir prijuostės paruoštos tik kalėdiniu laikotarpiu.

Būtina išankstinė registracija tel. 8 655 68102