top of page
Atrask, pažink, tyrinėk:
Orientacinis – edukacinis žaidimas

Kartos keičiasi, keičiasi įpročiai ir pomėgiai. Kažkada didelį džiaugsmą suteikdavo išvykos į gamtą ar kaimą, o šiandien tenka sugalvoti įdomių žaidimų, kad vaikai norėtų žaisti, dalyvauti užsiėmimuose, kad judrūs žaidimai konkuruotų su kompiuteriniais.

 

Kviečiame atvykti ir išbandyti orientacinį žaidimą dvaro teritorijoje. Čia gausu įdomių, patrauklių, lankytinų vietų. Kviečiame jas atrasti, pažinti ir tyrinėti. Žemėlapis padės orientuotis, išgvildenti užduotis, o teisingus atsakymus surasite pažymėtose vietose esančiose lentelėse su žaidimo simboliais. Žaidimą laimi daugiausia užduočių per trumpiausią laiką išsprendusi komanda. Dalyvauti gali visi – ir maži, ir dideli.

Ekskursija skirta ikimokyklinukams, moksleiviams, šeimoms ir kt.

- Edukacinės ekskursijos trukmė 60 min. 

- Ekskursijos kaina 5 Eur asmeniui.

- Grupę sudaro 10-30 dalyvių. 

IMG_3061.HEIC
Edukacinė ekskursija:
Pirmas apsilankymas dvare

Sveiki atvykę! Susipažinsime ir leisimės į pirmą kelionę po dvaro istorijos labirintus.  Atgimęs dvaras kviečia į draugišką pažintį su įspūdingo peizažinio parko teritorija, jame esančiais dvaro statiniais.  Grožėsimės parko augmenijos kuriamu stebuklu ir lydimi pasakojimo keliausime nuo vieno dvaro objekto prie kito. Spėliosime, kaip atrodė dvariškas gyvenimas, kai čia šeimininkavo grafai Tiškevičiai, kokie grafo sukurti verslai padėjo šiai vietai klestėti? Pirmą pažintį pabaigsime rūmų menėse, grožėdamiesi išlikusiais interjerais ir prisimindami  istorijos vingių įtakotus dvaro ir jo gyventojų likimus.

Ekskursija skirta ikimokyklinukams, moksleiviams, šeimoms su vaikais, senjorams ir kt.

- Edukacinės ekskursijos trukmė 60 min. 

- Ekskursijos kaina 5 Eur asmeniui.

- Grupę sudaro nuo 10-30 dalyvių. 

IMG_3078.heic
Atgimstančio parko takais

Fantaziją paversti realybe, kurti laikui nepavaldžius šedevrus, ieškoti naujų architektūrinių augalų komponavimo sprendimų – toks buvo Prancūzijoje gimusio kraštovaizdžio architekto Eduardo Fransua Andre pašaukimas ir gyvenimo aistra.

 

Šis iškilus kraštovaizdžio specialistas ir botanikas XIX a. pabaigoje - XX a. pradžioje sukūrė virš 100 parkų Prancūzijoje, Anglijoje, Danijoje, Liuksemburge, Olandijoje, Belgijoje, Šiaurės Afrikoje, Šiaurės ir Lotynų Amerikoje ir kitose pasaulio šalyse. Šio žinomo kūrėjo dėka, kurį į Lietuvą atvykti pakvietė grafai Tiškevičiai, Trakų Vokės parkas ir šiandien laukia stebindamas savo istorija, architektūra, augalų ekspozicija.

 

Edukacinės kelionės metu kviesime tyrinėti parko augmeniją, surasti tam tikrus architektūros ir gamtos objektus, ir malonų pasivaikščiojimą paversti atradimo ir pažinimo džiaugsmu, o edukacinėse dirbtuvėse susikurti herbariumo žiedais ir žolynais dekoruotą knygos skirtuką.

Užsiėmimas skirtas jaunesnio ir vidutinio amžiaus (1-7 kl.) moksleiviams, šeimoms, senjorams.

- Užsiėmimo trukmė 90 min. 

- Užsiėmimo kaina 5 Eur asmeniui.

- Grupę sudaro 10-25 dalyvių. 

Nuo grožio alpsta širdis

Jei nežinai ką reiškia šis posakis, tuomet susitikime ant aukšto Vokės kranto esančiame didikų Tiškevičių rūmų parke. Sodo takeliais leiskimės į nepamirštamą kelionę bandydami atpažinti, paliesti, užuosti, išgirsti ir pajusti gamtos ir žmogaus sukurto grožio jėgą ir įtaigą. Šimtamečių medžių paunksmėje prisiminsim senuosius parko šeimininkus – jo sumanytojus ir  kūrėjus.

 

Sužinosime kodėl žmogaus ir gamtos sugyvenimo harmoniją primenantys parkai vadinami peizažo šedevrais?

 

Grožėsimės čia tarpstančia augmenija, mokysimės atpažinti įvairius medžius ir žolynus, kalbėsime apie ekologiją, švarią aplinką, gamtos ir jos išteklių tausojimą, saugojimą.

 

Edukacinėse dirbtuvėse kursime augalų motyvais dekoruotą krepšelį arba atviruką.

 

Užsiėmimas skirtas ikimokyklinukams, jaunesnio mokyklinio amžiaus (1-5 kl.) moksleiviams, šeimoms.

- Užsiėmimo trukmė 90 min. 

- Užsiėmimo kaina 5 Eur asmeniui.

- Grupę sudaro 10-25 dalyvių. 

IMG_3108.heic
NEC ASPERA TERENT
(Ir sunkumų nebijome)

Senasis herbas visada šiek tiek paslaptingas. Net specialistams sunku pasakyti ką jame pavaizduotas simbolis reiškia. Dar didesnį paslaptingumą herbui suteikia laikas. Edukacinio užsiėmimo tikslas – bent šiek tiek praskleisti šią paslapties skraistę ir prakalbinti grafų Tiškevičių naudotą Lelivos herbą, sužinoti jo istoriją, simboliką ir prasmę.

 

Didikai Tiškevičiai tikriausiai yra viena iš garsiausių LDK giminių, kurios herbe vaizduota geltona šešiakampė žvaigždė spindinti virš ragais į viršų nukreipto pusmėnulio. Viduramžių istorikas Janas Dlugošas Lelivos herbą yra aprašęs taip: „Leliva – išlenktas mėnuo su geltona žvaigžde per vidurį mėlyname dugne“.

 

Ne tik herbe esantys simboliai atspindi herbo savininko siekius, ambicijas, moralines nuostatas. Herbo įvaizdį  dar labiau pabrėžia ir sustiprina  devizai – apibendrinti posakiai arba šūkiai – sudaryti iš lotyniškų, graikiškų, hebrajiškų žodžių.

 

Praktinėje užsiėmimo dalyje patys sukursime savo stilizuotą herbą, perkelsime jį ant organinio stiklo plokštelės. Naudodami keramikos ir stiklo dažus dekoruosime savo kūrinį ir pritaikysime jam tinkantį devizą.

Užsiėmimas skirtas vyresnio mokyklinio amžiaus moksleiviams (5–12 kl.), šeimoms, senjorams, kolektyvams ir kt.

- Užsiėmimo trukmė 90 min. 

- Užsiėmimo kaina 5 Eur asmeniui.

- Grupę sudaro 10-25 dalyvių. 

Heraldikos simbolių paslaptys 

Ar kiekvienas ženklas gali būti herbas? Ką kalba herbuose vaizduojami simboliai ir ženklai?

 

Edukacinio užsiėmimo metu moksleiviai supažindinami su heraldikos pagrindais: herbų atsiradimo istorija, jų kilme ir raida, sudarymo taisyklėmis, spalvomis, formomis, herbinėmis figūromis ir jų simbolika. Kokia herbo kaip skiriamojo ženklo reikšmė buvo jo klestėjimo laikais ir kokia šiandien? Supažindinsime moksleivius su viduramžių heraldikos taisyklėmis, herbo sudėtinėmis dalimis, jo panaudojimo galimybėmis, herbų atsiradimo Lietuvoje istorija. Naudojant rašytinius šaltinius, ikonografinę ir archeologinę vaizdinę medžiagą apžvelgsime įdomiausius garsiausių Lietuvos giminių (Radvilos, Sapiegos, Tiškevičiai, Sanguškos, Pacai ir kt.) herbus, aptarsime jų simbolius, devizus, meninę raišką.

Užsiėmimas skirtas jaunesnio mokyklinio amžiaus

(1-5 kl.) moksleiviams. 

- Užsiėmimo trukmė 60 min. 

- Užsiėmimo kaina 5 Eur asmeniui.

- Grupę sudaro 10-25 dalyvių. 

8.jpg
Anchor 1
bottom of page