top of page

Projektas „Meno receptas“

Šiais metais Trakų Vokės dvaro sodyba vykdė socialinį – kūrybinį projektą „Meno receptas“.  Jo metu buvo kuriamas naujas kūrybinės veiklos modelis, atvėręs galimybę tikslingai apsilankyti Trakų Vokės dvaro sodyboje ne tik turistiniais pažintiniais tikslais, bet praleisti laiką meno erdvėje, susipažinti su parodomis, susitikti su kūrėjais. Šio projekto tikslinė auditorija – vyresnio amžiaus asmenys, socialinę atskirtį galimai patiriančios neįgaliųjų grupės, socialiniai centrai, reabilitacijos centrai ir kt. Dėkojame už partnerystę ir dalyvavimą Trakų neįgaliųjų užimtumo centrui, LPS Vilniaus bočiams, III a. universitetui, Gailestingumo namams Lazdėnų kaime, Valakampių socialinių paslaugų namams, Juodšilių seniūnijos bendruomenės socialinių paslaugų centrui, Kuosinės socialinės globos namams, Mažajai Gubojai ir kt. 

 

Projekto tikslas – skatinti senyvo amžiaus asmenų ir neįgaliųjų asmenų socialinę integraciją per inicijuotą turiningo laisvalaikio formą – apsilankymai parodose su autoriais, kuratoriais ir integruota kūrybinė veikla. Šiuo projektu siekėme prisidėti prie intelektinę ir fizinę negalią turinčių asmenų gerovės, jų dalyvavimo kultūrinėje veikloje galimybių didinimo. Šie susitikimai pasiteisino kaip patrauklus ir įtraukus būdas pasiekti specialiųjų poreikių ir senyvo amžiaus žmones, kurie turi judėjimo, intelektinę negalią, retai lankosi kultūriniuose renginiuose. Susitikimų metu buvo siekiama trumpai supažindinti dalyvius su dvaro istorija, dvaro rūmais, parku ir pakviesti dalyvauti skirtingose kūrybinėse - meninėse dirbtuvėse. Dvaro ekspozicinės erdvės kas mėnesį pasipildo naujomis parodomis, kurių autoriai noriai dalijasi savo kūrybine patirtimi ir įkvepia kurti kitus.

 Projekto metu sukurti darbai bus eksponuojami to paties pavadinimo parodoje dvaro ekspozicinėje erdvėje. Buvo surengta 11 susitikimų ir tiek pat kūrybinių dirbtuvių. 

 

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba

bottom of page