top of page

Parodą „Trys spalvos“ užbaigė
kūrybinės dirbtuvės ir ekskursijos su
Gintautu Trimaku, Ūla Gečaite ir Agne Jonkute

Liepos 8-9 dienomis, paskutinį parodos „Trys spalvos“ savaitgalį, kvietėme dalyvauti

kūrybinėse dirbtuvėse ir ekskursijose po parodą su jos autoriais Gintautu Trimaku, Ūla Gečaite ir Agne Jonkute.

 

Šeštadienį, liepos 8 d., Gintautas Trimakas SPALVOS ATSIRADIMO LABORATORIJOJE kvietė į praktinį-teorinį pokalbį apie šviesą ir spalvą. Pirmiausia buvo aptartas šviesos susintetinimas nuo istorijos iki proceso (fotosintezės), o tuomet kurti unikalūs vienetiniai atvirukai, šviesiai jautrias medžiagas dengiant ant popieriaus. 

Gintautas Trimakas šviesą gaudo fotografijos chemija. Jau devynerius metus jį domina baltoje šviesoje slypinčios spalvos, kurių paieškoms pasitelkia popierių, šviesą ir jai jautrias chemines medžiagas. Ant popieriaus menininkas klijuoja skirtingų spalvų lipnias juostas, kad išgautų skirtingus rausvos pustonius. Nors fotoemulsiją sudarantys sidabro halogenidai yra jautriausi mėlynai šviesai ir nejautrūs raudonai, baltas popierius priima mėlyną šviesą ir pats parusvėja, pagelsvėja, bet nepamėlynuoja. Tai – lumen printai.

Melsvas cianotipijas ir kitų spalvų lakštus Trimakas kuria kaligrafiniu parkeriu braukydamas vatmano popierių cheminiu junginiu ir po kurio laiko išplovęs („išaiškinęs“) sulaukia spalvos.  

Būtent šiuos metodus fotografas kvietė išbandyti laboratorijos metu ir

„sumedžiotą“ šviesą išsivežti namo atvirukų pavidalu. 

 

Sekmadienį, liepos 9 d., kvietėme dalyvauti net dvejose kūrybinėse dirbtuvėse.

Su tapytoja Ūla Gečaite žaidėme patyriminį spalvų žaidimą TRUMPAI UŽMERKTOS AKYS.

Veikėme žaidybiškai, mėginome išlaisvinti spalvas iki jutiminės ribos ir taip atsitiktinio metodo būdu atradome kitas nenuspėjamas spalvų dermes.Tuo tarpu su Agne Jonkute spalvinį suvokimą ugdėme, piešiant iš natūros.

Mokėmės pasirinkti motyvą, t.y., skaidėme peizažą gabaliukais, fiziškai apribojant žiūrėjimo lauką ir  taip išsirenkant patraukliausią detalę. Tuomet labiausiai patikusią peizažo detalę skaidėme spalvomis ir tas spalvas bandėme atrasti savo dažų paletėse. Maišėme aliejinius dažus ir bandėme atrasti skirtingus jų užtepimo būdus.

Taip eksperimentuojant praėjo trečiosios kūrybinės dirbtuvės

MOTYVO IR ALIEJINĖS TAPYBOS SPALVOS PAIEŠKOS GAMTOJE . 

 

Per/po dirbtuvių vyko pasivaikščiojimai po parodą „Trys spalvos“ kartu su jos autoriais.

Projektą finansuoja

LTK_Logotipas_Juodas(2).png
bottom of page